Setkání českého premiéra Babiše s čínským premiérem Li Keqiangem v SOFII

Zpráva agentury Xinhua, Sofie 7. července (Reporter Hou Lijun, Sun Wei) Večer 7. července, místního času, 

Premiér ČLR, Li Keqiang se setkal s českým premiérem Babišem

Pemiér Li Keqiang uvedl, že čínsko-české vztahy se rozvíjejí zdravým a stabilním směrem. Byla posílena politická vzájemná důvěra mezi oběma stranami a pokračovaly výměny návštěv na vysoké úrovni. Čína oceňuje dlouhodobě pozitivní postoj české strany k dodržování principu jednoho Číny. Čína je ochotna i nadále porozumět a respektovat své hlavní zájmy a hlavní obavy vůči české straně a budovat politickou základnu pro hladký rozvoj bilaterálních vztahů a základní podmínky pragmatické spolupráce.

Premiér Li Keqiang poukázal na to, že Čína je ochotna s českou stranou rozšiřovat bilaterálně otevřený a obousměrný obchod a investice, a to nejen zvýšit obchod s zbožím, ale také prohloubit spolupráci v oblasti obchodu. Obě strany mohou posílit spolupráci v oblasti financí, letectví, automobilů a zemědělství. Česká republika je bohatá na zdroje cestovního ruchu, čínská strana je potěšena, že čínští turisté navštěvují Českou republiku, přivítají také další české turisty, kteří navštíví Čínu a zlepšují jejich porozumění a přátelství

Premiér Babiš uvedl, že česká vláda je odhodlána rozvíjet vztahy s Čínou a dodržovat politiku jedné Číny. Je ochotna posílit výměny na vysoké úrovni s Čínou a podpořit rozvoj bilaterálních vztahů. Česká republika je ochotna s Čínou zlepšit úroveň hospodářství, obchodu a investic a doufá, že se zúčastní prvního mezinárodního importního expo v Číně. Je rovněž ochotna aktivně se podílet na „16 + 1 spolupráci“.
Na setkání se zúčastnili Xiao Jie a He Lifeng.

Zdroj:
News Channel Zdroj: Xinhuanet 8. července 2018 12:00 A-A +